هفته نوشت

در
قبل از اینکه بخوام در مورد خبرهای این هفته صحبت کنم ، جا داره از کلیه دوستانی که طی هفته گذشته و هفته های قبل تر زورآباد و من رو همراهی کردن صمیمیانه تشکر کنم و از همین جا اعلام کنم که اگر حمایت و همراهی شما عزیزان نبود شاید من هم دلسرد میشدم و ادامه نمیدادم این روال رو ، در هر صورت از تک تکتون متشکرم .
هفته گذشته خبرهای متعددی به دست من رسید ، هم ایرانی و هم خارجی البته خبرهای خارجی به ما مربوط نمیشه اما به دلیل اینکه ایران حتماً دخالتی در کل خبر داشته من هم آن را به عرض شما میرسانم .
هفته قبل آقای حیدر مصلحی به پشت میز وزارت خود برگشتند و به جای اینکه دلایل این کش و واکش ها رو بیان و اعلام کنند ، اومدند و بعد از جلسه هیات وزیران به خبرنگاران خبری رو اعلام کردند که کمتر کسی منتظر شنیدنش بود .
مصلحی گفت : اسناد و مدارکی را داریم که به ما میگوید بن لادن مدت ها پیش از این مرده بوده و آمریکائی ها دخالتی در کشته شدن اون ندارند در حالی که آقای احمدی نژاد سال قبل درمورد بن لادن در مصاحباتش حرفی را زده بود که تناقض فراوانی با گفته و اسناد و مدارک وزارت اطلاعات آقای مصلحی دارد [ اینجا ] .
در ادامه با خبر شدیم که آقای محمد نوری زاد ، برای همیشه به آزاد شدند ، که البته در اکثر سایت ها اینگونه عنوان شد که ایشون به مرخصی آمده اند اما در وب سایت شخصی ایشون خبر تائید آزادی را اعلام کردند تا هم ما خوشحال شویم و هم سایت های دیگر بتوانند جلوی پخش شایعات را بگیرند [ اینجا ] . از آزادیت خوشحالیم نوری زاد عزیز و دست مریزاد میگوئیم به تو که با صبر و استقامت و صراحت کلامت توانستی الگوی خوبی باشی برای ما .
سوریه این روزها تبدیل به منبع الخبر در کل خاورمیانه شده است که در همین راستا سایت دانشجو نیوز [ اینجا ] خبری را به نقل از یک منبع مسئول در جنبش صدر اعلام کرد که آقای سید علی خامنه ای رهبر ایران حکم جهاد صادر فرموده اند و خواستار مبارزه با دشمنان خدا در سوریه شده اند . این اولین باری نیست که ایران در بین جوامع بین المللی محکوم به دخالت در امور کشورهای خاورمیانه می شود ، در حالی که به هیچ کشوری اجازه مداخله در امور خود را نمی دهد .
بعد از گذشت دو سال از متهم نمودن ایران در مورد اوضاع نابسامان حاکم در زندانهای این کشور و تکذیب تمام این اخبار و جمع اوری کلیه مدارک جمع آوری شده ، توسط نظام جمهوری اسلامی هفته گذشته مهدی محمودیان طی یک نامه بدون سانسور و تکان دهنده به رهبر ایران دست به افشاگری بزرگی زد و در متن این نامه این گونه نوشت که در زندانهای ایران ، مخصوصاً زندانهای اوین، رجایی‌شهر و کچویی رفتارهای خلاف عرف و شرع انجام میگیرد . قسمتی از این نامه را به عنوان چکیده برای شما در نظر گرفته ایم :
من از وضعیتی می گویم که در این زندان هر کسی که کمی زیبائی در چهره داشته باشد و احیاناً زوری در بازو نداشته باشد و یا پول خوبی در حسابش نباشد که باج بدهد به دیگران ، به زور در سالنهای مختلف و هر شب در یک اتاق گردانده میشود و هر مفعولی صاحبی دارد و از این بابت پولی به دست می آورد و بعد از چند وقت هم او را به دیگری می فروشند .
حال میتوانید متن کامل آن را از [ اینجا ] بخوانید .
مهمترین و جنجالی ترین خبری که هفته پیش همه را و بیشتر از همه مجلس و نمایندگان مجلس را شکه کرد ، خبر ادغام چند وزارت خانه در دولت ایران بود که به دست محمود احمدی نژاد و تصویب آن در جلسه هیات وزیران سر و صدای زیادی را در بین سران کشوری به راه انداخت .
به نقل از ایرنا پايگاه اطلاع رساني دولت، با تصويب هيات وزيران، وزارت نفت با همه امكانات، ‌تجهيزات،‌ اموال منقول و غيرمنقول و نيروي انساني و تعهدات مربوط در وزارت نيرو ادغام شد [ اینجا ] .
این اقدام دولت بدون هیچ گونه هماهنگی با مجلس و با دخالت مستقیم محمود احمدی نژاد انجام پذیرفت که در همین راستا موجبات مخالفت علی لاریجانی ریاست مجلس و نمایندگانی همچون احمد توکلی ، علی مطهری و سایرین را فراهم آورد و محمود احمدی نژاد تنها با بیان اینکه ما این کار را طبق قوانین انجام داده ایم به این موضوع اشاره کرد که آقای لاریجانی فکر میکنند خود قانون هستند [ اینجا ] و از آنطرف هم نمایندگان اعلام کردند که محمود احمدی نژاد چون تا به حال نماینده نبوده است از قوانین خبری ندارد [ اینجا ] و بالاخره اینکه این ماجرا به نوعی بازی جدید دولت در راستای مخالفت با نظرات رهبری و به چالش کشیدن رهبر تلقی شد [ اینجا ] و [ اینجا ] ، اما این ماجرا ادامه پیدا کرد تا به آنجا رسید که شورای نگهبان نیز در بیانیه ای صراحتاً پشتیبانی خود از مجلس را در مورد رسیدگی به این جریان انحرافی اعلام نمود [ اینجا ] .
با بررسی اتفاقات و جبهه گیری هائی که توسط مجلس و نمایندگان و بقیه ارکان نظام انجام گرفت تصور همگان بر این بود که محمود احمدی نژاد از خر شیطان پیاده میشود و دست از این لجاجت بر می دارد تا اوضاع که تا حد زیادی نابسامانی هائی را به بار آورده و موجبات شادی بیگانگان را فراهم کرده است و رهبر جامعه از این بابت ذلخور شده است ، کمی آرام گردد . اما اینگونه نشد و محمود در اقدامی جنجالی تر نامه ای [ اینجا ] به وزرای سابق فرستاد و برای همیشه با انها خداحافظی و قطع ارتباط کاری نمود و این نامه تنها پیامی را که در بر داشت این بود که حکایت همچنان باقیست .
در بین خبر های سیاسی یک خبر هم از حوادث ایران دارم که دو هفته قبل درباره آن صحبت کردم ، دختر بچه 8 ساله ای که توسط پدرش مورد شکنجه جسمی قرار گرفته بود به سازمان بهزیستی سپرده شد و خانواده این کودک ، پدر و مادرش در دادگاهی محاکمه و متهم به کودک آزاری شدند . به همین خاطر پیگیر شدم و تونستم این ویدئو را در سایت یوتیوب پیدا کنم که میتوانید آن را از [ اینجا ] مشاهده نمائید .
درمیان کارشناسان و صاحب نظران فرهیخته و نو ظهوری که اینروزها زیاد از آنها نام برده میشود میخواهم شما را به یک پدیده بی نظیر اشنا کنم که تا به حال همچین فردی را با این همه دانش فنی بالا در تمام زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی ، هنری ، مذهبی و در آینده حتماً ورزش ندیده اید . حسن عباسی شخصی است که این روزها از او زیاد شنیده اید ، بهمن ماه سال قبل ایشون به عنوان یکی از داوران جشنواره فیلم فجر معرفی شده بودند و امسال و در هفته گذشته ایشون برای بار دوم توانائیشون رو به رخ ملت ایران کشیدند و در صدا و سیمای دولتی فرمودند : ویندوز نرم افزار جاسوسی آمریکائی ها است [ اینجا ] .
یکی از مهمترین اتفاقات هفته قبل که باعث شد خیلی ها متوجه این موضوع بشوند که جنبش سبز ایران بدون اینکه در خیابان ها حضور داشته باشه داره روز به روز در بین مردم ایران گسترش پیدا میکنه و در راستای بالا بردن سطح آگاهی مردم هروز داره گامهای موثر تری رو بر میداره ، این بود که ما توانستیم با همت تماشاچی های با غیرت استقلالی صدای خودمون رو از بزرگترین استادیوم ورزشی ایران با صدای بلند به گوش حاکمان برسونیم که ما به دنبال خشونت نیستیم ، ما برای صلح و آرامش و آزادی بیان داریم مبارزه می کنیم و زمین فوتبال جای مناسبی برای اقدامات سیاسی و طرفداری های یک جانبه شما بسیجی ها نیست .
از [ اینجا ] میتوانید مشاهده کنید و لذت ببرید .
شش سال پیش در شرق تهران دختری به خواستگار خود جواب منفی داد و قربانی اقدام وحشیانه و غیر انسانی اسید پاشی گردید . آمنه بهرامی قربانی ماجرائی شد که به خاطر آن بینائی هر دو چشمش را از دست داد و علی رغم عمل های فراوانی که روی او صورت پذیرفت هیچگاه نتوانست چهره زیبا و معصوم سابقش را داشته باشد .
مجید موحدی به خاطر ارتکاب این جرم به زندان افتاد و آمنه بعد از سالها پیگری قضائی موفق شد حکمی مبنی بر قصاص عضو را بگیرد که این حکم دیروز راس ساعت 12 به وقت تهران قرار بود که اجرا شود که به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد .
در این پرونده آمنه 200 میلیون تومان باید دیه میگرفت و میتوانست بینائی 1 چشم مجید را از او بگیرد اما این مبلغ را به 180 میلیون کاهش داد تا هزینه دیه چشم دیگر مجید را نیز پرداخت کرده باشد . آمنه طی هفته گذشته تبدیل شده بود به بزرگترین سوژه خبر در ایران و جهان ، حکمی را در دست داشت که قرار بود برای اولین بار در ایران به اجرا درآید ، تمام مجامع حقوق بشری از وی درخواست کرده بودند که این حکم را ببخشد و مجید را به حبس ابد بفرستد اما آمنه در آخرین مصاحبه ای که روز جمعه با رادیو فردا انجام داد اعلام نمود که در ازای دریافت 2 میلیون یورو از اجرای این حکم صرف نظر میکنم و به خاطر همین مصاحبه ای که انجام داد ، قوه قضائیه از اجرای حکم به علت رسانه ای شدن آن در بین بیگانگان جلوگیری به عمل آورد و آمنه و همگان باید منتظر باشند که ببینند آخر و عاقبت این پرونده 6 ساله به کجا ختم خواهد شد .
برای اینکه بیشتر در جریان قرار بگیرید می توانید دو ویدئو فوق را مشاهده نمائید [ ویدئو 1 ] و [ ویدئو 2 ] .
آخرین خبر و به نوعی کم اهمیت ترین خبری هست که خدمت شما اعلام میکنم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری [ اینجا ] است ، مبنی بر اینکه امشب قرار است بعد از پخش اخبار 21 سیما ، محمود احمدی نژاد با مردم ایران گفتگوی زنده تلویزیونی داشته باشد .
در انتها هم طبق روال هر هفته سر تیتر چند خبر را در اختیار شما قرار می دهم :
نمودار مقایسه ای سرعت اینترنت ایران با کشور های دیگر [ اینجا ] .
احتمال قطع تمام ارتباطات مخابرات ایران [ اینجا ] .
افشاگری علی دائی علیه حبیب کاشانی در برنامه تلویزیونی [ اینجا ] .
جدائی نادر از سیمین ، ساخته اصغر فرهادی توسط کمپانی سونی اکران جهانی میشود [ اینجا ] .
تا هفته آینده و ارسال خبر های بعدی ، خدا نگهدار .
پی نوشت : زورآباد نیازمند حمایت و همراهی شما عزیزان است ، لطفاً بروی لینک زیر کلیک کرده و ما را همراهی کنید .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s