خودسرهاي مصون ايراني

در

اتفاقات ٤٨ ساعت گذشته دليلي شد كه ذهنم را به عقب برگردانم و اتفاقات و رخدادهاي شش سال قبل را تا همين ٤٨ ساعت گذشته مرور كنم.

وقتي شنيدم كه نيروهاي خودسر ( لباس شخصي ) در اعتراض به كشته شدن يكي از شيوخ مذهب شيعه توسط دولت وقت عربستان، به سفارت اين كشور حمله كرده و وارد سفارت عربستان شدند و ساختمانش را به آتش كشيدند و شيشه ها را شكستند و با وسايل موجود در آن ساختمان عكس يادگاري گرفتند، فلش بكي زدم به شش سال قبل و متوجه شدم در تمامي اتفاقاتي كه رخداده است نيروهاي خودسر كاملاً پيش قدم تر از نيروي انتظامي كه نقش حافظ امنيت و جان ملت را در اين كشور برعهده دارد، بوده اند.

اگر خوب به ياد داشته باشم و مرتكب اشتباه محاسباتي نشوم از ٢٣ خرداد ٨٨ تا انتهاي اين سال حدود ٨ يا ٩ تجمع اعتراضي كه در تهران اتفاق افتاده بود را تجربه كرده بوديم ، در تمامي آنها نيروهاي خودسر نقش بازدارنده را اجرا مي كردند، بدون آنكه نهادي بتواند آنها را محكوم نمايد.

در زماني كه به سفارت انگلستان حمله كردند باز هم نيروهاي خودسر بودند كه آن جنجال را براه انداختند و وارد حريم سياسي يك كشور در خاك ايران شدند.

هر زماني مراجع اعظام آيت الله صانعي و ديگر عالمان محصور سخني از سر انتقاد و اعتراض به زبان آوردند، نيروهاي خودسر بودند كه شبانه به بيت ايشان حمله كرده و مجدداً دست به تخريب و جنجال زدند.

در مراسم سالگرد فوت آيت الله خميني وقتي كه نوه ي ايشان شروع به سخنراني كردند، اين نيروهاي خودسر بودند كه اجازه ي سخنراني را به ايشان ندادند و صحبت هايشان نيمه كاره ماند.

نيروهاي خودسر در اين كشور و در اين شش سال و حتي قبل از آن ( اتفاقات كوي دانشگاه ) هر گونه كار و فعاليتي كه خواستند انجام دادند و دريغ از يك برخورد قضايي و يا حكم زندان سنگين و يا حتي تبعيد به ساير استان هاي ديگر، اما بيائيم همين ها را مقايسه كنيم با آمار و ارقام زندانيان و محرومان از تحصيل و ممنوع الورودهاي به كشور و حكم هاي سنگين قضايي كه طي اين شش سال به معترضين انتخابات ٨٨ تحميل نمودند، اگر قوه ي قضائيه ي يك كشور كارش رسيدگي به ناهنجاري است، بر حسب چه معياري بايد سليقه اي عمل كند، اگر نيروي انتظامي يك كشور كارش جلوگيري از اخلال است و وظيفه اش برخورد با اخلال گر است، كميته اي تشكيل دهد و مقايسه كند كه بار تخريبي نيروهاي خود سر در طول اين شش سال بيشتر بوده و يا اعترضات مردمي ايران در سال ٨٨ كه فقط يك سال به طول انجاميد.

اگر معترضين به انتخابات براي تجمعاتشان كه به نظر وزارت كشور بدون مجوز برگزار شده بود محكوم به حبس و تبعيد و انواع محروميت ها شدند، پس اين گونه تجمعات خودسرانه ي بدون مجوز نبايد محكوميتي داشته باشد ؟!!

اگر قانون براي تمام جامعه است پس بايد همان مجلاتي كه در سال ٨٨ توسط نيروي انتظامي بين مردم پخش مي گرديد و در آنها برروي چهره ي معترضان دايره اي قرمز مي كشيدند و طلب مي نمودند كه در صورت شناسايي با دفاتر ناجا تماس بگيريد، چرا همين كار را براي خودسرها نمي كنند ؟! چطور خودسرها مي توانند با نيروهاي ضد شورش عكس سلفي بگيرند اما معترضين سال ٨٨ فقط درد باتوم و ضربه ي پوتين مامورين ضد شورش را تجربه كردند ؟!

خودسرها اين بار هزينه ي سنگيني را به بدنه ي كشور و نظام و چهره ي سياسي ايران وارد نمودند، هزينه اي كه تنها خواستگاهش تغيير تابلويي بود كه بنام شيخي در مشهد بر سر در يك خيابان نصب كردند، كه به جرات مي توانم بگويم نيم بيشتري از خودسرها حتي تا ٧٢ ساعت قبل نمي دانستند در كشور عربستان رهبري وجود دارد كه هدايت شيعيان آنجا را بر عهده دارد.

دولت ( سابق و فعلي ) و قوه ي قضائيه اگر به دنبال برقراري عدالت هستند كه طي اين شش سال گذشته نشان دادند كه هرگز اعتقادي به اين امر ندارند، براي يكبار كه شده بيايند و با اين دسته از اخلالگران ( خس و خاشاك ) برخورد كنند و نيمي از آن احكام سنگيني كه به معترضين ٨٨ تحميل كردند را به نيروهاي خودسر فعال و سيار در كشور ابلاغ نمايند. اين خواست تمام مردمي است كه نگران آينده ي سياسي و امنيتي كشورشان هستند.

پي نوشت: سي و چند سال از عمر نظام جمهوري اسلامي ميگذرد و شايد ما بخاطر داشته باشيم كه كدام دسته از نيروهاي خودسر بودند كه طي هشت سال جانشان را براي حفظ ناموس و امنيت اين كشور فدا كردند، همان خودسرهايي كه خرمشهر را آزاد كردند و شما بخاطر تبليغ اسلامتان خدا را مسبب آزادي خرمشهر دانستيد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s