خب آخر چرا، ناصر خان !!

در

وقتی وارد سالن برنامه ی شب سال نوی ایرانی شدم، داشتند ترتیب چیدمان میزها و دکوراسیون را می دادند. رفتم که استیج را ببینم و سیستم صدایی را که برای مراسم اورده بودند را ور انداز کنم، آقای جا افتاده ای را دیدم که موهای سفیدی داشت و صورت اصلاح کرده ی بسیار مرتبی، خنده ای جانانه بر لبانش داشت که شیفته ی لبخندش شدم و جلو رفتم و خودم را معرفی کردم.

گفت من ناصر هستم و در جواب گفتم، تاج سر مایی ناصر خان، من هم علی هستم، چشمان ریزی داشت اما به ترکیب صورت مهربانش می آمد، ناگهان گفت اگر کاری نداری میشود کمک من کنی تا این روبان های رنگی را دور استخر بچسبانیم، گفتم چرا که نه !! داشت ربان سبز رنگی که به رنگ های سفید و قرمز دور استخر اضافه می کرد که نشانی باشد از پرچم ایران، خوش و بشی کردیم و پرچم را تمام کردیم و در شب مراسم من بخاطر بی فرهنگی محض یکی از حضار، کمی تند مزاجی کردم و در گوشه ی سالن صدایی بلند کردم که در واقع به حق بود اما خب شاید بجا نبود، ناصر خان را پشت سرم دیدم و گفت: علی جان کسی که صبح پرچم ایران و رنگ سبزش را می چسباند، فکر نمی کردم اینقدر عصبانی باشد، گفتم بی مورد عصبی نشدم و روی شانه ام زد و گفت: میدانم، اما همیشه تا خواستی عصبانی بشوی، لبخند بزن.

در یک روز با او آشنا شدم، پندی به رسم کسوت از او گرفتم و در پایان شب تبریک سال نو به او گفتم و دیگر ندیدمش تا امروز صبح که شنیدم، ناصر خان «خانه نشین» شده است، شب گذشته اش دچار صانحه ی سکته ی مغزی شده و بر اثر این اتفاق بینائی اش را از دست داده است.

از صبح روزگار درستی ندارم، نمی توانم افکارم را متمرکز کنم، باورم نمیشد آن مرد مهربان اینگونه باید تا ابد در خانه بماند و دنیای آدم ها را نبیند و آن لبخند دلنشین را به آنها هدیه نکند، دلم می خواهد بروم ببینمش اما باور کنید توانش را ندارم و می دانم که بغضم در کنارش می ترکد.

حالا شما تصور کن منبعد من هرجا پرچم ایران ببینم، قبل از اینکه بخواهم به ایران فکر کنم، فقط و فقط صورت بشاش ناصر خان مهربان در ذهنم تداعی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s